Сторінка практичного психолога

Дата: 10 січня 2018 о 18:41, Оновлено 9 жовтня 2023 о 14:37

Як подолати нерішучість

Нерішучість виникає в результаті недовіри до себе, недооцінки своїх можливостей, невпевненості у своїх силах.
     Головний спосіб подолати нерішучість — це перейти від роздумів до продуктивних дій.
      Наступного разу, коли ви почуватиметеся нерішучими, запитайте у себе: «Що я боюся? Про що зараз мої думки?». Проаналізуйте, що насправді може статися і як можна з цим впоратися. У більшості випадків ми маємо справу з накручуванням негативних емоцій.
      Відзначайте свої успіхи. Навіть, якщо вам щось здається абсолютно незначним — навчіться хвалити себе.
      Не сваріть себе за помилки. У тому, що у вас щось не вийшло або вийшло не так добре, як ви того очікували — немає нічого страшного. Просто скажіть собі: «Цього разу не вийшло, зате я буду знати, як це робити наступного разу».
     Навчіться відмовляти і не бійтеся образити. Дотримання кордонів — важливий аспект у спілкуванні і взаємодії з людьми. Але є люди, які безцеремонно переходять ці кордони. У таких випадках важливо навчитися говорити «ні».

Чому важливо мати хоббі?

Наші захоплення – це джерело енергії та позитиву. У дорослому житті ми часто нехтуємо своїми хобі, а даремно. Тому що для того, щоб виконувати поставлені перед собою завдання  добре і мати здатність знаходити нові рішення, необхідно також виділити простір для чогось ще, що повністю відволікає, заряджає, радує і розслабляє. Натхнення і нові ідеї приходять, коли ми вільні. Хобі – це ще й «план Б» на крайній випадок. Хобі – це те, що є вашою справжньою пристрастю, що вам приносить задоволення, додає блиску в очах. Це те, у чому вам подобається розбиратися. Мозок любить випробування. Тому цікавість, з якою ви вивчаєте щось нове, дасть свої результати. Ви можете виявити, що здатні робити щось, про що й гадки не мали, що маєте якийсь талант і бачите щось, чого не бачать інші. І це може вивести вас на новий шлях, де не буде нудьги. Хобі фактично має функцію компенсації, дає можливість зупинитися, «подихати» і побути щасливим хоча б в проміжках. Це те, на що ви точно можете розраховувати.

Як піклуватись про себе у складні часи

Як подбати про себе?

____________________________________________________________________________________________________

Як побороти тривожність під час війни?

Поради психолога

Шановний здобувач освіти! Радий, що саме ти заглянув на сторінку, яка тут є саме для тебе. Бажаю цікавого ознайомлення. Побажання та відгуки чекаю в коментарях.

Поради практичного психолога здобувачам освіти

• Будь позитивним!
  • Рахуй свої удачі!
  • Хвали себе!
  • Говори компліменти!
  • Вчись терпіти і прощати.
  • Виглядай добре!
  • Роби справи по черзі.

Важлива інформація для здобувачів освіти!

Правила безпеки під час війни!

Інформація для підлітків

Добрий день, шановні батьки!

Від сім’ї починається шлях дитини до пізнання світу, свого становлення як особистості, шлях до шкільного та позашкільного навчання.

Адже життєвою дорогою дитину ведуть два розуми, два досвіди: сім’я та навчальний заклад.У вихованні дитини відбивається вся організація життя сім’ї, працьовитість, духовне багатство й моральна чистота матері та батька.

Майбутнє належить тільки дітям! Робіть усе, щоб дитинство й майбутнє наших дітей було прекрасними.

7 фраз, які батьки повинні говорити своїм дітям кожного дня:

1. Я вірю в тебе
  2. Ніколи не здавайся
  3. Ми вчимося
  4. Кожен фахівець колись був учнем як і ти
  5. Помилка не твій вибір
  6. Вчитись потрібно на кожній набитій гулі
  7. Ти в безпеці і тебе люблять

7 фраз, які категорично не можна говорити дітям:

1. «Не плач! Припини!»
  2. Дорослі хлопчики/дівчатка не бояться!
  3. Ти мене розчаровуєш!
  4. Від тебе ніякої користі! Ти все робиш не так!
  5. Ти погана дитина! Я більше тебе не люблю!
  6. Ти невдячна дитина!
  7. Тобі не вистачає (сміливості, кмітливості, тощо)

Поради батькам дошкільнят

Поради батькам!

Поради батькам під час війни

Брошура з важливою інформацією для батьків, які переживають війну разом зі своїми дітьми.

7 порад, як підтримати дитину в дорозі

Підтримка дитини під час повітряних тривог

10 правил безпеки при вимушеному переміщенні

Щоб захистити себе та свою дитину, важливо знати про можливі небезпеки та дотримуватися простих правил.

Шановні педагоги!

Головна роль в створенні сприятливого клімату в класі належить вчителю. Йому необхідно постійно працювати над підвищенням рівня навчальної мотивації, створюючи дитині ситуації успіху на уроці, під час зміни, в позашкільній діяльності, в спілкуванні з однокласникам.

Поради Педагогічним працівникам!

Як допомогти дитині повірити в себе?